Az informatika térnyerését követően nagyon hosszú ideig a számítási kapacitás mellett az adattárolás korlátjai okozták a legnagyobb kihívást, hiszen helyileg megoldani ezt nem épp a legegyszerűbb, mindemellett roppantmód költséges is egyben. Ma már ez nem jelent különösebb dilemmát, lévén rendelkezésre áll a megfelelő technológia.
Ez pedig nem más, mint a felhő szolgáltatás. Ennek az alternatívánk számtalan előnye van, hiszen könnyen igazítható az aktuális kapacitásigényhez, ezáltal pedig mindig csak akkora kiadást okoz, amekkora indokolt. További pozitívum, hogy a megfelelő munkakörnyezet kialakításával jelentős teljesítménynövekedés érhető el, valamint az itt tárolt adatok minden érintett számára könnyedén hozzáférhetők, akár otthoni munkavégzés esetén is. Ugyanakkor a felhő szolgáltatás kiválasztásánál nagyon körültekintő módon kell eljárni. A legkisebb probléma is nagyon komoly következményekhez vezethet, s bár az adatvesztés meglehetősen ritkán fordul elő, ha a felhő szolgáltatás illetéktelenek számára is elérhetővé válik, az hatalmas gondot jelenthet.
Az első és legfontosabb, hogy a rendszer kiépítését minden esetben bízzuk tapasztalt szakemberekre. A legújabb technológiák és biztonsági megoldások ismerete ugyanis itt kardinális jelentőséggel bír. A felhő szolgáltatás kalibrációja során első körben elemezni kell a vállalati célokat és az ehhez társuló igényeket, ezt követheti a szükséges architektúra megtervezése. Ennek során megtörténik azoknak a biztonsági intézkedéseknek a bevezetése, amelyek elengedhetetlenek az érzékeny adatok megvédéséhez. A felhő szolgáltatás kiépítésekor kiemelt figyelmet fordítanak a vállalati eszközök beállítására is, hiszen a végpontok biztonsága is elengedhetetlen a kifogástalan eredményhez, ráadásul itt az emberi tényezővel is számolni kell.