Lássuk hogyan zajlik az implantátum beültetés folyamata!

A fogászati implantátumok egyre népszerűbb megoldást jelentenek a foghiány pótlására, mivel tartós, esztétikus és funkcionális alternatívát kínálnak a hagyományos fogpótlásokhoz képest. Az implantátum beültetése egy precíz orvosi eljárás, amely több lépésből áll. Ezeket az alábbiakban részletezzük!

Az implantátum beültetés folyamata egy konzultációval kezdődik, melynek során a fogorvos képbe kerül a páciens fogászati előéletével. A konzultáción túl egy alapos vizsgálatra is sor kerül, így a fogak és az állcsont állapotára is fény derül. Ezután a célkitűzések, az implantátum típusának, illetve méretének megválasztására kerül sor. Az orvos ezt követően alapos tájékoztatásban részesíti a pácienst. A digitális csontvizsgálat szintén fontos mérföldkő, ugyanis ennek során az orvos egyszerűbben felismerheti az esetleges felmerülő kockázatokat, illetve a tervezési hibákat, így ezeket könnyebben el lehet kerülni. Ez a vizsgálat mutatja meg azt is, hogy szükség van-e csontpótlásra. Csontpótlásra több okból kifolyólag is szükség lehet, mint például a sérülés, trauma, parodontális betegségek vagy ha hosszabb időn keresztül hiányzott a fog az adott területen és ennek következtében a csont elveszti térfogatát vagy sűrűségét.

Miután a csontállomány megfelelően megerősödött, következhet az implantátum beültetése. Ez az eljárás általában helyi érzéstelenítésben zajlik, így a páciens nem érez fájdalmat. A fogorvos először felvágja az ínyt, hogy hozzáférjen a csontszövethez, majd megfelelő méretű lyukat fúr a csontba, ahova az implantátum kerül. Miután az implantátum a helyén van, az ínyt visszahúzza, és összevarrja. Ez biztosítja, hogy az implantátum stabilan a helyén maradjon. Ezt követően indul a gyógyulási folyamat, mely néhány hónapig eltart.