Időnként komoly dilemmát jelent annak meghatározása, hogy otthonunkba milyen padlóburkolatokat válasszunk. Különösképp problémás ennek eldöntése, amikor már rendelkezünk az összes bútorral, hiszen olyan modell mellett kell letenni a voksunkat, ami nem csak kellőképp ellenálló, de egyben stílusában is passzol. Ráadásul gyakorta nem szeretnénk többfajta megoldást alkalmazni, ez pedig tovább nehezíti a dolgunkat.
Jó hír, miszerint a vízálló laminált padló egy olyan univerzális alternatíva, ami bármelyik helyiségben megállja a helyét. Régebben ez még elképzelhetetlennek tűnt, hiszen jó pár évvel ezelőttig ez a burkolat kizárólag olyan területekre volt ajánlott, ahol a nedvesség jelenléte nem okozott kockázatot. Ezzel nem csak a fürdő és a mosdó esett ki, de általában a konyhába se ez volt a legoptimálisabb választás. Egy mai, innovatív vízálló laminált padló azonban nem rendelkezik ezekkel a korlátokkal. Egy ilyen konstrukciónak ugyanis nem csak az anyaga roppant ellenálló, de az egész rendszerét úgy alkották meg, hogy abban a víz ne okozhasson kárt.
A kifogástalan eredmény eléréséhez természetesen elengedhetetlen a szakszerű telepítés. Noha a lerakás a vízálló laminált padló esetében sem mondható túlságosan bonyolultnak, önállóan csak akkor vágjunk bele, ha tökéletesen biztosak vagyunk a dolgunkban. Tudniillik ha nincs meg a megfelelő vízszint, illetve a gumitömítés, vagy a szegélyek elhelyezésébe csúszik valami hiba, akkor a nedvesség előbb-utóbb utat tör magának. Ez pedig a későbbiekben a vízálló laminált padló meghibásodásához vezethet. Ugyancsak legyünk nagyon körültekintők a beszerzéskor. Ha kétségeink támadnak, kérjük ki egy szakember tanácsát és a kapott útmutatás alapján döntsünk, hosszú távon ugyanis meghatározó, melyik vízálló laminált padló mellett tesszük le a voksunkat.